Медалі Беленюка та Насібова. Підсумки дня на Олімпіаді в Парижі для України

Українські борці сьогодні здобули дві медалі на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Дві наші веслувальниці успішно стартували в індивідуальних змаганнях, а у спортивній гімнастиці юна дебютантка пробилася до фіналу. На прохання Forbes спортивний журналіст і військовослужбовець Юрій Онищенко підбиває підсумки дня Олімпіади.

Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Чим благодійність корисна для вашого бізнесу? Дізнайтеся відповіді 23 серпня на форумі «Майстри добра». Спікери – лідери «Повернись живим», Superhumans, Zagoriy Foundation, «Азову», МХП, ОККО. Долучайтеся!

Греко-римська боротьба

Парвіз Насібов у фінальній сутичці в категорії до 67 кг здобув срібну нагороду, поступившись іранцю Саіду Есмаілі з рахунком 5:6. Напередодні Парвіз отримав величезну гематому на оці у півфіналі, але попри це провів сутичку з іранцем на рівних. У Токіо-2020 Парвіз так само здобув срібло і так само поступився іранцю.

Жан Беленюк боровся за бронзову нагороду у категорії до 87 кг з поляком Аркадіушем Кулінічем та переміг з рахунком 3:1.

Це була остання сутичка у спортивній кар’єрі Беленюка. Він також здобував золоту медаль у Токіо-2020 та срібну нагороду у Ріо-2016.

Парвіз Насібов /Getty Images

Фінальна сутичка Парвіза Насібова Фото Getty Images

Веслування на байдарках та каное

У змаганнях на каное-одиночках у спринті на 200 м Людмила Лузан у попередньому заїзді посіла четверте місце, подолавши дистанцію за 48,42 секунди.

Так само Анастасія Рибачок у своєму заїзді стала четвертою з часом 47,04. Обидві наші веслувальниці не потрапили до фіналі напряму і сьогодні ще провели чвертьфінальні заїзди

Рибачок стала першою у своєму заїзді (47,11 с), так само першою фінішувала і Лузан (47.42 с). Півфінал та фінал відбудуться 10 серпня.

Чоловіча збірна з веслування вийшла у фінал змагань у байдарці-четвірці на дистанції 500 метрів.

У півфіналі українці фінішували на 4-й позиції з результатом 1:20,67. У фіналі наша команда теж зупинилась у кроці від призової трійки – стали четвертими з відставанням в одну секунду від бронзової нагороди.

Втім це дуже класний результат, зважаючи, що Україна вперше в історії була представлена у цій дисципліні на Олімпійських іграх. У складі української команди виступили Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Іван Семикін, Ігор Трунов.

Вільна боротьба

Аліна Грушина-Акобія у ваговій категорії до 57 кг в 1/8 фіналу здолала четверту сіяну польку Ангеліну Лисак, яка до 2020 року виступала за Україну – 16:13. Наша борчиня по ходу сутички поступалася 5:13.

У чвертьфіналі українка зустрічалася з американкою Гелен Маруліс, яка має 5-й номер посіву. 32-річна представниця США була чемпіонкою Ріо-2016 та срібною призеркою Токіо-2020. Нашій борчині, очевидно, не вистачило сил і вона поступилася – 4:7.

25-річна Грушина-Акобія – бронзова призерка чемпіонату світу, дворазова чемпіонка Європи.

Василь Михайлов не зміг вийти у чвертьфінал у ваговій категорії до 86 кг, поступившись в 1/8 фіналу представнику Сан-Марино Майлсу Назему Аміну – 4:7.

На Іграх у Токіо Михайлов зупинився на стадії 1/8 фіналу.

Спортивне скелелазіння

Євгенія Казбекова проводила другу частину півфінальних змагань. Напередодні у болдерінгу вона стала 14-ю, а сьогодні в дисципліні «трудність» посіла 15-е місце і не змогла вийти у фінал. Загалом в активі українки 84,6 очка.

До фіналу відібралися лише 8 найкращих спортсменок. Україна вперше представлена на Олімпіаді у скелелазінні.

Сучасне п’ятиборство

У п’ятиборців змагання сьогодні почалися з фехтування, і наш Олександр Товкай посів перше місце, набравши 245 балів. Владислав Чекан став 26-м з результатом у 200 балів. Змагання триватимуть 9 і 10 серпня.

У жіночих змаганнях Валерія Пермикіна також пройшла раунд фехтування і стала 28-ю, набравши 200 балів.

Важка атлетика

Єдина представниця Україні у цьому виді спорту Каміла Конотоп змагалася у категорії до 59 кг. У ривку вона підняла 104 кг, а в поштовху 123 кг.

Під час другої спроби у поштовху Каміла травмувалася і не змогла поліпшити свій результат. У підсумку українка посіла 7 місце із сумою 227 кг.

На Олімпіаді у Токіо Каміла Конотоп стала п’ятою із сумою 206 кг. Українка є чинною чемпіонкою Європи.

Спортивна гімнастика

Таїсія Онофрійчук виступила у кваліфікації індивідуального багатоборства. Вона стала п’ятою у вправах з обручем, третьою з булавами, другою з мячем і в сумі її результат склав 103.250 бала. Цього виявилося достатньо для виходу до медальної стадії.

У фінал багатоборства, який відбудеться 9 серпня, кваліфікувалися десять спортсменок.

Для 16-річної Таїсії це дебютна Олімпіада. Онофрійчук є наймолодшою гімнасткою, яка коли-небудь представляла Україну в особистих змаганнях в цьому виді.

Розклад на 9 серпня

9 серпня на Олімпіаді стартує брейкінг і Україна має у цьому виді спорту одразу двох представниць. Також сьогодні за медалі поборються наші веслувальниці. Спочатку вони проведуть півфінальний заїзд і в разі успіху змагатимуться у фіналі.

Розклад змагань:

11:00 Стрибки у воду, 10-метрова платформа. Кваліфікація – Олексій Середа

11:30 Веслування на байдарках та каное, каное-двійки на 500 м. Півфінал і фінал – Людмила Лузан/Анастасія Рибачок

12:00 Вільна боротьба, категорія 62 кг. 1/8 фіналу – Ірина Коляденко

12:00 Вільна боротьба, категорія 125 кг. 1/8 фіналу – Олександр Хоцянівський

12:16 Спортивна гімнастика, кваліфікація командного багатоборства серед жінок

15:30 Спортивна гімнастика, індивідуальне багатоборство – Таісія Онуфрійчук

17:07 Брейкінг. B-girls — Анна Stefani Пономаренко і Катерина Kate Павленко

18:00 Сучасне п’ятиборство – Владислав Чекан, Олександр Товкай

20:30 Синхронне плавання, кваліфікація – Марина та Владислава Алексіїви