Підсумки шостого дня Олімпійських ігор для України

На Олімпіаді-2024 у Парижі 1 серпня почалася легка атлетика, а українські спортсмени сьогодні загалом змагалися у чотирьох медальних дисциплінах. Наша скарбничка поповнилася однією медаллю. На прохання Forbes спортивний журналіст і військовослужбовець Юрій Онищенко підбиває підсумки чергового дня Олімпіади

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Срібло у кульовій стрільбі

Сергій Куліш здобув срібну нагороду у стрільбі з пневматичної гвинтівки на дистанції 50 м з трьох положень. Для нього це друга олімпійська нагорода в кар’єрі – Куліш був срібним призером Ріо-2016 у стрільбі з гвинтівки на 10 м.

У Токіо-2020 українець теж ішов на медаль, але втратив її через курйоз – випадково вистрілив у чужу мішень. Куліш тоді отримав нуль балів за постріл і втратив шанси на нагороду. Пізніше він розповідав, що це сталося через ґудзик, який розстібнувся: «Я відчув певний дискомфорт, але час ішов, треба було робити постріл».

І ось сьогодні українець нарешті взяв свою другу олімпійську нагороду. Для 31-річного Куліша це четверта Олімпіада.

Перше срібло, старт легкої атлетики та остаточна невдача у тенісі. Підсумки шостого дня Олімпійських ігор для України /Фото 1

Сергій Куліш бере участь у фіналі у стрільбі з трьох позицій на дистанції 50 м. Фото Getty Images

Легка атлетика

У спортивній ходьбі на 20 км єдиний представник України Ігор Главан дві третини дистанції тримався в тридцятці, але під кінець заробив дві хвилини штрафу і в підсумку фінішував 40-м із 49 учасників.

У жіночих змаганнях на такій самій дистанції було одразу три українки, і всі вони потрапили до топ-20. Найкращий результат у Людмили Оляновської – 14-те місце. Марія Сахарук фінішувала 17-ю, а Олена Собчук – 20-ю.

Алехандра Ортега з Мексики та Олена Собчук з України змагаються під час жіночої спортивної ходьби на 20 км. Фото Getty Images

Стрільба з лука

Вероніка Марченко успішно стартувала в одиночних змаганнях, здолавши в 1/32 представницю Китайського Тайбею Лі Цай Чі – 6:4. Але вже в наступному раунді поступилася восьмій сіяній – Алехандрі Валенсії з Мексики – 4:6.

Україна завершила змагання на Олімпіаді-2024 у стрільбі з лука.

Дзюдо

Єлизавета Литвиненко, яка виступає в категорії 78 кг, у 1/8 фіналу здолала представницю Косово Лоріану Куку. Проте вже у чвертьфіналі вона поступилася першій сіяній – італійці Аліче Белланді, отримавши дискваліфікацію через три попередження.

За правилами дзюдо, ті, хто програв в 1/4 фіналу, далі змагаються у втішних сутичках і зберігають шанс поборотися за бронзу. У першій такій сутичці Єлизавета програла китаянці Ма Чженчжао, заробивши три попередження і дискваліфікацію.

У підсумку 20-річна Литвиненко стала сьомою на своїй дебютній Олімпіаді, і це поки найкращий результат українських дзюдоїстів у Парижі.

Єлизавета Литвиненко реагує на поразку від китаянки. Фото Getty Images

Плавання

Владислав Бухов на дистанції 50 м вільним стилем у попередньому раунді показав 11 загальний результат (21,89 с) та зумів кваліфікуватися до півфіналу.

У 1/2 фіналу він проплив швидше – 21,76 с, але цього не вистачило для потрапляння у фінальну вісімку.

Бухов – чинний чемпіон світу у цій дисципліні і поки єдиний український плавець, якому вдалося подолати перший раунд змагань.

Теніс

Надія та Людмила Кіченок не потрапили до півфіналу парного турніру. У чвертьфінальному трилері проти іспанок програли перший сет 3:6, але потужно відіграли другий 6:2.

У третьому вели 7:3, проте іспанки забили шість мʼячів підряд і повели 7:9. Сестри зрівняли 9:9, відігравши два матч-поінта, але іспанки таки дотисли 10:12.

Більше представників України на Олімпіаді в тенісі не залишилося.