Українські спортсмени на Олімпіаді в Парижі. Результати дня

На Олімпійських іграх-2024 у Парижі українські спортсмени 29 липня представлені у чотирьох медальних змаганнях. Першу медаль для України здобула фехтувальниця Ольга Харлан. Розчаруванням дня, безперечно, стали результати у плаванні. Також варто відзначити невдалий старт у боксі. На прохання Forbes спортивний журналіст та військовослужбовець Юрій Онищенко підводить підсумки чергового дня Олімпіади

Фехтування на шаблях

Ольга Харлан, лідерка нашої збірної, як п’ята «сіяна» почала змагання з 1/16 фіналу і на старті перемогла японку Сіхомі Фукусіму – 15:9. У 1/8 фіналу Харлан зустрілась з 21-ю «сіяною» азербайджанкою Анною Баштою, яка до 2018 року була росіянкою. Перемогла ще впевненіше – 15:6. Чвертьфінал пройшов за схожим сценарієм – 15:7, без шансів для суперниці з Угорщини.

У півфіналі Харлан протистояла лідерці світового рейтингу та господарці змагань француженці Сарі Бальцер. За шаленої підтримки трибун Бальцер перемогла нашу фехтувальницю 15:7. Сьогодні о 21:50 Харлан втретє у своїй кар’єрі боролася за олімпійську бронзу. У напруженому матчі проти кореянки Чої Себін українка програвала 5:11, але на характері зуміла відігратися і перемогла 15:14, здобувши втретє у своїй кар’єрі олімпійську бронзу.

Харлан – найтитулованіша українська фехтувальниця, це її п’ята Олімпіада. До бронзи Парижу в активі спортсменки – золото Пекіна 2008 року та срібло Ріо-2016 в командній першості, бронза Лондона-2012 та Ріо-2016 в індивідуальних змаганнях.

Ольга Харлан, Олімпіада, Париж-2024 /Getty Images

Ольга Харлан після перемоги у бронзовому матчі на Олімпіаді в Парижі Фото Getty Images

Аліна Комащук поступилася на старті змагань в 1/16 фіналу Джон Хайон з Південної Кореї – 8:15. Для Комащук це друга Олімпіада. 31-річна українка є срібною призеркою Ріо-2016 року в командній шаблі.

Олена Кравацька почала змагання з 1/32 фіналу і у першій сутичці була сильнішою за суперницю з Алжиру 15:8. Але вже в наступному раунді програла дворазовій чемпіонці світу японці Місакі Емура – 14:15. Для Олени це друга Олімпіада, спортсменка є срібною призеркою Ріо-2016 у командних змаганнях.

Українки ще виступлять у командних змаганнях.

Спортивна гімнастика

Олег Верняєв, Ігор Радівілов, Радомир Стельмах, Ілля Ковтун та Назар Чепурний боролися сьогодні за нагороди у командних змаганнях.

За підсумками шести вправ українці набрали 254,761 бала і посіли пʼяте місце. Востаннє Україна здобувала медалі у цій дисципліні 24 роки тому.

Наші гімнасти також виступатимуть у фіналі особистого багатоборства та в окремих видах змагань.

Дзюдо (категорія 57 кг)

Дар’я Білодід – у стартовій сутичці українка за шість секунд перемогла суперницю з Кірібаті, але вже в наступній програла японці Харуці Фунакубо. Українка отримала три попередження та заробила дискваліфікацію. Фунакубо – срібна призерка останнього чемпіонату світу.

Від Дар’ї багато хто очікував медалі, але ці очікування скоріше базувалися на результаті Токіо-2020, де вона здобула бронзу, але в категорії 48 кг. Білодід програла шостій «сіяній» і далі по сітці на неї чекали інші лідерки рейтингу.

А ще суддя дискваліфікував маму Білодід (і за сумісництвом тренерку) за гучні вигуки.

Дар’я Білодід, Олімпіада, Париж-2024 /Getty Images

Сутичка українки Дар’ї Білодід та японки Харуки Фунакубо. Українка поступилася через дискваліфікацію Фото Getty Images

Стрибки у воду

Олексій Середа/Кирило Болюх – український дует посів пʼяте місце з восьми учасників у змаганнях в синхронних стрибках з 10-метрової вишки.

Для 18-річного Середи це друга Олімпіада. У Токіо-2020 в одиночних стрибках з 10-метрової вишки він був шостим і також шостим став у синхронних стрибках з 10-метрової вишки, але виступав тоді в парі з Олегом Сербіним. Для 19-річного Болюха це перші Ігри.

Цього разу Середа в одиночних змаганнях участі не бере, для обох стрибунів Олімпіада завершена.

Теніс, другий раунд одиночного турніру

Марта Костюк – Клара Бюрель (Франція). Вчора на старті Олімпіади Костюк перемогла Лулу Сан з Нової Зеландії, а сьогодні у двох сетах здолала Клару Бюрель з Франції – 7:6, 6:2. У 1/8 фіналу Костюк зіграє проти восьмої ракетки світу Марії Саккарі з Греції.

Для Марти це дебютна Олімпіада в карʼєрі. Вона мала виступити на Іграх-2020, але знялася з турніру через травму плеча.

Даяна Ястремська першою з українок вилетіла з одиночних змагань. Після важкого вчорашнього стартового матчу українці сьогодні не вистачило сил на матч проти колумбійки Каміли Осоріо – 6:7, 4:6. Для Даяни це друга Олімпіада в карʼєрі. У Токіо-2020 вона не пройшла перше коло.

Костюк та Ястремська сьогодні зіграли разом ще перший матч у парному розряді й перемогли суперниць з Польщі у двох сетах – 6:4, 6:1.

Еліна Світоліна, бронзова призерка попередньої Олімпіади, грає свій матч другого раунду проти американки Джессіки Пегули. Світоліна перемогла у трьох сетах (6:4, 1:6, 3:6) і вийшла у третє коло турніру.

Сестри Людмила та Надія Киченок стартували у парному турнірі впевненою перемогою над китайським дуетом Чжан Шуай/Чжен Сайсай – 6:1, 6:4. Цей матч мав відбутися вчора, але його перенесли через зливу. У Токіо-2020 Людмила та Надія дійшли до чвертьфіналу.

Бокс, категорія +92 кг

Двократний чемпіон України Дмитро Ловчинський у першому поєдинку на Олімпіаді програв боксеру з Австралії Теремоана Теремоана. Наш боксер вже на першій хвилині двічі побував у нокдауні, а в кінці раунду суперник відправив його у нокаут.

Цього разу Україна представлена на Олімпіаді лише трьома боксерами – найменша кількість за часи незалежності.

Вболівати за колег до Парижа приїхав чемпіон WBA, WBO, WBC та IBO у надважкій вазі Олександр Усик. Напередодні він зустрівся з нашими боксерами-олімпійцями і запропонував солідний стимул за медалі.

Усик пообіцяв сплатити з власної кишені за золоту нагороду $80 000, срібну – $70 000 і бронзову – $50 000.

Усик, Олімпіада, Париж-2024 /Getty Images

Олександр Усик серед глядачів бою українця Дмитра Ловчинського Фото Getty Images

Плавання

Михайло Романчук – насправді найбільш шокуючий результат сьогодні від лідера нашої команди з плавання на дистанції 800 м вільним стилем. Українець у попередньому запливі фінішував останнім, у загальному заліку він став 17-м.

Романчук на Олімпіаді-2020 взяв бронзу на цій дистанції та встановив олімпійський рекорд, який тримається досі. Михайло ще змагатиметься на дистанції 1500 метрів вільним стилем.

Ніка Шарафутдінова у попередньому запливі на дистанції 100 м на спині посіла останнє восьме місце з часом 1:01.47. На цьому дебютна Олімпіада для 19-річної плавчині завершилась.

Академічне веслування

Ігор Хмара та Станіслав Ковальов – наша парна двійка (легка вага) сьогодні взяла участь у втішних заїздах і посіла друге місце у своєму запливі, що дало їм змогу кваліфікуватися у півфінал.

Раніше вони не змогли вийти напряму у півфінал, фінішувавши четвертими у своєму попередньому заїзді. Хмара та Ковальов – бронзові призери ЧС-2022.

Кульова стрільба

Олена Костевич/Віктор Банькін – не пройшли кваліфікації у міксті в стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м. Посіли 13-те місце з 17.

Костевич ще позмагається у стрільбі з пневматичного пістолету на 25 м. Вона перша українська спортсменка, яка взяла участь у шести Олімпіадах. На її рахунку чотири олімпійські нагороди.

Настільний теніс

Ярослав Жмуденко програв на старті турніру другом номеру світового рейтингу Фан Женьдону з Китаю 0:4. З трьох представників України боротьбу продовжує тільки Маргарита Песоцька, яка напередодні вийшла до другого раунду.

Маунтенбайк

Сьогодні розіграли комплект медалей у крос-контрі серед чоловіків. Наш Олександр Гудима посів 32-ге місце. Його зняли наприкінці перегонів як колового, так само як вчора Яну Беломоїну у жіночих змаганнях. Для 21-річного українця це дебютна Олімпіада.

Україна у цьому виді у чоловічих змаганнях представлена вперше за 12 років.