Шаблістки з Ольгою Харлан виграли олімпійське золото. Підсумки восьмого дня Олімпійських ігор для України

Україна на Олімпіаді-2024 у Парижі в суботу здобула третю медаль – жіноча збірна з фехтування здобула золоту нагороду. У кроці від медалі знову опинився наш гімнаст Ілля Ковтун. На прохання Forbes спортивний журналіст і військовослужбовець Юрій Онищенко підбиває підсумки чергового дня Олімпіади

Які виклики, ідеї, плани мають лідери професійної благодійності? Як працюють топові благодійні фонди? Як меценати обирають, які соціальні проєкти підтримувати? Благодійний форум про благодійність вже 23 серпня у Львові ⚡️

Фехтування на шаблях

Жіноча збірна України у командних змаганнях почала з перемоги над Італією у чвертьфіналі – 37:45. У півфіналі українки здолали Японію 45:32. У вирішальному поєдинку проти команди Південної Кореї українки поступалися 37:70, але в останньому бою Ольга Харлан вирвала перемогу для України — 45:42!.

У складі збірної України в Парижі виступали Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова.

Перше золото приносять шаблістки з Харлан і знову за крок від медалі гімнаст Ковтун. Підсумки восьмого дня Олімпійських ігор для України /Фото 1

Жіноча збірна України з фехтування. Фото Getty Images

Нагадаємо, що Ольга Харлан принесла Україні у Парижі першу медаль – бронзу в особистих змаганнях. Для лідерки збірної це загалом шоста олімпійська нагорода у карʼєрі – новий рекорд серед українських спортсменів за час незалежності.

Ольга Харлан. Фото Getty Images

Спортивна гімнастика

Ілля Ковтун у вільних вправах посів 4 місце, до медалі йому не вистачило 0,4 бала. Він також був четвертим у багатоборстві. Олег Верняєв у цьому ж фіналі став п’ятим.

У Парижі обидва наші гімнасти ще виступить у фіналі індивідуальних змаганнях на паралельних брусах. Ще два українці 4 серпня змагатимуться в опорному стрибку – Ігор Радівілов та Назар Чепурний.

Олег Верняєв. Фото Getty Images

Плавання

Михайло Романчук знявся зі змагань на дистанції 1500 м вільним стилем через хворобу. Раніше він не пройшов кваліфікації у 800 м вільним стилем.

Для Романчука це третя Олімпіада у карʼєрі. У Токіо-2020 плавець здобував «срібло» на 1500-метрівці вільним стилем та «бронзу» на 800-метрівці.

Збірна України з плавання завершила виступи у Парижі. Найкращим результатом плавців став півфінал Владислав Бухова на 50-метрівці вільним стилем. Вперше за часів незалежності жоден український плавець не вийшов до фіналу.

Стендова стрільба

Ірина Маловічко у дисципліні скит посіла 21 місце в кваліфікації та не змогла вийти до фіналу.

Веслувальний слалом

Вікторія Ус подолала перший раунд змагань з каяк-кросу. Для українка це вже третя дисципліна на цій Олімпіаді. У змаганнях на байдарці вона не пройшла кваліфікацію, а на каное пробилася до фіналу та посіла 11-е місце.

Вікторія Ус. Фото Getty Images

Велоспорт

Анатолій Будяк сьогодні взяв участь у шосейній гонці довжиною 273 кілометри. Українець фінішував на 66 місці з 90 учасників, відставши від переможця майже на 20 хвилин. Для українця це друга Олімпіада, у Токіо-2020 він став 56-м.

Легка атлетика

Марина Бех-Романчук у фіналі змагань у потрійному стрибку посіла 11 місце. У перших двох спробах у неї зафіксували заступ, у третій спробі вона показала лише 13,98 м і достроково завершила боротьбу.

Для того, щоб залишитись у секторі, необхідно було стрибнути далі 14,14 м. Варто додати, що у кваліфікації Бех-Романчук відібралась у фінал з результатом 14,30 м.

Це третя Олімпіада у карєрі спортсменки. У Токіо-2020 Бех-Романчук виступала у стрибках у довжину і посіла 5 місце. Потрійний стрибок вона вирішила спробувати лише у сезоні 2022 року і виграла чемпіонат Європи та стала срібною призеркою чемпіонату світу.